Dobrý den, mohu Vám položit tři otázky?

()

Zastavila mě v metru jakási sympatická dáma a představila se jménem konkrétního rádia.

Vyděsila jsem se, že po mě bude chtít nějaké osvícené názory, kterých nejsem schopna a budu vypadat jako blbec, ale než jsem se vzpamatovala, měla jsem mikrofon před obličejem.

Spermie (ilustrační obrázek)

„Jaké jste zaznamenala novinky v boji proti vráskám?“ padnul první dotaz a já byla ráda, že to bylo jen rádio a ne televize. Vytřeštila jsem oči, chvíli na ni vyděšeně koukala a pak hlesla, že žádné. To zas udivilo tu redaktorku, která opáčila, jak to tedy dělám, že tak dobře vypadám. Koukala jsem ještě blběji, protože v žádném případě dobře nevypadám. Zřejmě má oční vadu a taky v tom vestibulu bylo šero, což hodně věcí skryje. Následovala druhá otázka. „Nechala byste se zmrazit?“ Na což jsem zase blbě koukala, vydávala divné zvuky a nakonec řekla, že nemám ráda zimu, tak určitě ne. „Ale co kdybyste se probudila za sto let, takhle mladá a krásná?“ zkoušela to paní dál.

Představila jsem si, jak mě rozmrazí, všude budou cizí lidi, nebudu jim rozumět, všechny kapely co poslouchám budou po smrti, nikdo nebude umět svíčkovou. Digitální technologie poskočí takovým tempem, že si pravděpodobně nebudu umět ani nakoupit nebo obstarat základní věci, takže mě rovnou šoupnou do ústavu pro duševně choré nebo budou tahat po televizích coby atrakci z minulého století typu „mluvící lachtan“. Taková odpověď však byla mimo očekávaný rámec, tak jsme přešly k třetí otázce: „Nechala byste si zmrazit vajíčka?“ a já zas blbě koukala, protože jsem nemohla přijít na důvod, proč bych to sakra měla dělat. Pověděla jsem něco o tom, že mé genetické informace jistě nejsou tak výjimečné, aby bylo třeba je uchovávat pro další generace. „Ale máte modré oči a kudrnaté vlasy, (jak už jsem psala, paní byla evidentně barvoslepá), to by stálo za to,“ nabádala mě tazatelka. Nakonec jsem kývla. Když to spasí svět, půjdu na to dokonce dvakrát!

Paní byla ale moc sympatická, v mezičase jsme si z toho dělaly legraci obě a hodně jsme se u toho nasmály. Ale jestli to skutečně pustí do éteru, tak za toho blbce rozhodně budu. Protože ten, kdo si nemaže každé ráno obličej nějakým superkrémem proti vráskám, nemůže zanechávat svoji DNA pro budoucí generace. To dá přece rozum. Nebo… že by úplně jiný orgán?

Líbí se vám tento článek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.